برش لیزر

برش لیزر به عنوان یک روش مدرن نسبت به سایر روش های برش ماننده سنگ زدن، هواگاز و دیگر روش ها در بازه 10 تا 25 میلی متر مورد استفاده قرار میگیرد. لیزر در برش فلزات دارای دقت و کیفیت بالایی میباشد. استفاده از این روش برشکاری آسان و سریع است، ولی سرعت آن در ضخامت های بالا به شدت کاهش میابد و برای برشکاری انواع مختلف فلزات از لیزر های مختلف استفاده میشود. همچنین این فناوری در موارد برشکاری انواع مواد رسانا و نارسانا مانند پارچه، چوب، فلزات، کاغذ و … نیز استفاده میشود.

مزیت برش کاری لیزر:

  • در برشکاری لیزر نیاز به روش های سنتی مانند پرس کاری و قالب سازی قطعات بعد از برشکاری نیاز به  ماشین کاری به جهت از بین بردن زائده های باقی مانده بر روی لبه ها و حذف پلیسه ها نیست.
  • در برشکاری لیزر بر روی سطح کار آثار سوختگی و پلیسه پشت کار بر روی قطعات برشخورده وجود ندارد.
  • در برشکاری لیزر هرگونه طرح های دو بعدی و نقشه های طراحی شده پیچیده و آسان توسط نرم افزار های طراحی شده مانند اتوکد و … بسیار تمیز و با کیفیت بال قابل اجرا است.
  • در برش لیزر با توجه به وجود منبع با قدرت بالای لیزر سرعت برشکاری بالا می باشد.
  • دقت بالایی در برشکاری لیزر وجود دارد که این دقت بر حسب ضخامت قطعه متفاوت میباشد.

برش لیزر

برش کاری مواد غیر فلزی:

از برشکاری لیزر میتوان برای برشکاری انواع قطعات غیر فلزی پلکسی، MDF، پارچه، چرم مصنوعی و طبیعی، پلاستیک و برخی مواد لاستیی استفاده کرد. دستگاه های برش لیزری اغلب با لیزر CO2 کار میکنند و میتوان برای برشکاری تمام مواد غیر فلزی بغیر از سرامیک، شیشه، آینه و کاشی استفاده کرد. امیران واتر جت با در نظر داشتن احترام به حقوق مشتری و داشتن کیفیت بالا در انجام پروژه های مشتریان از دستگاه : و حضور متخصصین مجرب در امر طراحی و برشکاری انواع مواد بهره میبرد. همچنین تمامی پروژه های مشتریان در پروفایل ایجاد شده برای آنان محفوظ میگردد تا در مراجعت بعدی مشتریان گرامی پروسه برشکاری مجدد تسریع بخشد.